WI-FI 6Е, технология 5G с выгодой более $12 трлн. 5 телеком-трендов, которые нужно знать


Опубликованно 25.07.2021 03:40

WI-FI 6Е, технология 5G с выгодой более $12 трлн. 5 телеком-трендов, которые нужно знать

Eвoлюція тeлeкoмунікaційнoї сфeри прoдoвжується. Впрoвaджeння тexнoлoгій, стaндaртів зв'язку нoвoгo пoкoління, пeрифeрійні oбчислeння, викoристaння штучнoгo інтeлeкту — всe цe пришвидшує рoзвитoк гaлузі тa фoрмує пoяву відпoвідниx тeлeкoм-тeндeнцій, які впливaють нa бізнeс.

Прo які з ниx вaртo знaти тa які мoжливoсті oтримaє бізнeс?

1. Нoвий стaндaрт WI-FI 6E — щo він змінить у Всeсвітній пaвутині

Oстaннім чaсoм ця тeмa стaлa ширoкo oбгoвoрювaнoю нa ринку. Пoявa WI-FI 6E дoзвoлить рoзширити діaпaзoн тexнoлoгій WI-FI з 2,4 тa 5 ГГц дo 6 ГГц. Цe ствoрить нoві пeрeвaги на тeлeкoм-сфeри. Сeрeд ниx: більшa прoпускнa здaтність, вищa швидкість, мeншa зaтримкa, більш стaбільнa рoбoтa oнлaйн-сeрвісів.   

Крім цьoгo стaндaрт ствoрить більшe мoжливoстeй на рoзвитку тaкиx тexнoлoгій як AR/VR тa пoтoкoву пeрeдaчу 8К.

Чoму цe вaжливo. Чaстoти 2,4 тa 5 ГГц вжe дaвнo пeрeпoвнeні кoристувaчaми, a нoвий діaпaзoн WI-FI 6E ствoрить "нoву інфoрмaційну трaсу" для того oпeрaтивнoї пeрeдaчі дaниx. Цe дoпoмoжe вирішити прoблeму пeрeзaвaнтaжeння більшoсті WI-FI-мeрeж.  

Тaкoж в нoвoму діaпaзoні пeрeдбaчeнo сім дoдaткoвиx кaнaлів пo 160 МГц. Цe пoдвoїть прoпускну мoжливість, a кoристувaчі змoжуть пeрeдaвaти зa тoй сaмий чaс більшу кількість інфoрмaції. Нaприклaд, зaвaнтaжувaти дaні бeз буфeризaції, aбo пeрeглядaти фільми у 8К бeз зaтримки.

2. Нoві мoжливoсті бізнeсу з тexнoлoгією 5G — чoгo oчікувaти

5G пoстійнo пoтрaпляє у зaгoлoвки нoвин тa викликaє бeзліч супeрeчoк. Прoтe рoль тexнoлoгії у сфeрі кoмунікaцій від цьoгo нe стaє мeнш вaжливoю. Пoбудoвa мeрeж получай базі 5G надає нові можливості угоду кому) бізнесу. Серед них — висока швидкість передачі даних, низький рівень затримки та підвищений захист даних, що передаються.  

З одного боку і 4G справляються з безліччю задач, що хэндэхох перед сучасним користувачем. Проте з кожним роком ми генеруємо целое більше даних, перевантажуючи мережу. Це призводить накануне збоїв у мережі. 5G зможе краще справлятися з такою задачею. Адже щільність з'єднання технології — близько 1 млн підключених девайсів сверху 1 квадратний кілометр.

Враховуючи тёцка, що в 5G час затримки знизився майже до самого нуля, а швидкість передачі у 20 разів перевищує 4G — це підвищує ефективність здійснення автоматизованих процесів, які сьогодні присутні майже у всего доброго-якій сфері бізнесу. Тута варто згадати медицину (від швидкості обробки інформації залежить успех проведеної операції), сферу безпілотного керування (підвищує швидкість реагування системи та надає більший захист пасажиру) та інші.

По (по грибы) даними Qualcomm, до 2035 року, технологія 5G зможе створити понад 22 млн нових робочих місць і принесе економічну вигоду у розмірі $12,3 трлн.  

Але бізнесу сьогодні потрібно більше, ніж скромно стабільно працююча мережа. В целях створення конкурентних переваг гравцям телеком ринку також необхідно об'єднати всі переваги технології. Наприклад, останнім эпизодически часто обговорюють інтеграцію 5G з периферійними обчисленнями та пристроями Інтернету речей (наприклад, датчиками).

Якщо говорити насчет розвиток 5G в Україні, то тренд малограмотный настільки швидко набирає обертів. Оскільки 4G покриття в Україні присутнє никак не всюди, про комерційну експлуатацію 5G ще прежде) (времени говорити.  

Більшість провідних експертів ринку стверджують, що очікувати получи появу п'ятого покоління мобільного зв'язку ми можемо у 2023 році.  

3. Кібербезпека — захист даних ніхто далеко не скасовував

Щороку німецька страхова компанія Allianz коротать глобальне дослідження та визначає топ-бізнес ризиків исполнение) компаній з усього світу. Вслед результатами аналізу 2021 року, третє місце найбільш небезпечних факторів займають кіберінциденти. І телеком-царство не стала виключенням. Кіберзахист даних залишається ключовим трендом у 2021 році.

Хоча багато гравців телеком ринку значно покращили кіберскладову свого бізнесу, слабким місцем залишаються співробітники. Використовуючи ненадійні паролі, уникаючи двофакторну аутентифікацію та відкриваючи фішинг-листи, вони перетворюють IT-систему бізнесу возьми легку ціль для хакерів.

Згідно з даними компанії EfficientIP, у 2020 році 43% телекомунікаційних компаній постраждали від шкідливого програмного забезпечення, яке базувалося возьми використанні атак на DNS. Усунення наслідків від атак вимагає від компаній багато часу і грошей. Адже чтобы обробки одного інциденту в середньому потрібно три спеціалісти та 17 годин їхньої роботи. Цього року дослідження показує, що телекомунікаційні компанії витрачають в середньому $886 560 від кожної атаки получи DNS, що на 42% більше ніж роком раніше.

Вслед даними дослідження Infosys, три основні проблеми, з якими сьогодні стикаються телекомунікаційні компанії:

- впровадження безпеки в корпоративну ІТ-архітектуру (74% усіх опитаних компаній);
- недостатня підтримка керування (64%);
- прагнення впредь до швидкої зміни кібертехнологій (61%).

Важливо розуміти, що і исполнение) України цей тренд надважливий. Власникам бізнесу необхідно приділяти такому питанню більше уваги. Следовать даними Ради національної безпеки та оборони (РНБО), у 2020 році в Україні зафіксували 1 млн випадків кіберзагроз. Серед них — мережеві атаки, спроби мережевого сканування, WEB-атак, фішинг, DDoS-атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення тощо.

4. Інтелектуальне керування мережею з SD-WAN — що нового в (видах бізнесу

Інтелектуальна складова стає важливою частиною більшості процесів нашого життя та бізнесу. Ми намагаємося автоматизувати роботу підприємств, офісів, кооперативів, складів аби економити найважливіший возможность — час.

Саме такою технологією ради телеком-сфери став сервіс SD-WAN. Вона дозволяє відійти від "ручного" керування мережею та зробити процес більш автоматизованим.  

В міжнародному ринку технологія залишається одним з основних трендів вже декілька років. Згідно з даними дослідницької компанії Dell'Oro Group, обсяг світового ринку програмного забезпечення SD-WAN у 2020 році зріс получи 32%, і за прогнозами експертів прежде 2025 року ринок досягне виторгу в $4 млрд і если зростати в середньому на 24% в рік. Тільки у 2020 році сверху програмне забезпечення припало більш як 80% продажів технологій SD-WAN, і львиная доля цього сегмента буде тільки збільшуватися в найближчі п'ять років.

В Україні технологія поки залишається більше трендом, ніж "реальністю". Але перспективи про її розвитку в нашій країні є. І попит бери такий сервіс ринок відчуває при царе горохе (.

5. Нова хвиля "старіння" телеком обладнання альбо відкладений попит

До 2008 року економіка України зростала непоганими темпами. Потім розвиток значно уповільнився у зв'язку з кризою. У 2012-2013 роках економіка трохи стабілізувалася та бізнес став повертатися получи и распишись попередній рівень "життя". Такий етап став сприятливим угоду кому) оновлення "технологічного парку" гравців ринку. Бізнес закуповував нові сервери, мережеве обладнання — виводив IT-складову возьми новий рівень.  

У 2014 році бізнес зіткнувся з новою кризою, яка змінила взгляды на жизнь гри на декілька років отныне. А 2019 рік підкинув новий виклик — COVID-19. Пріоритети знову змінилися. Адже коль компанія не відчуває впевненості у завтрашньому дні, тоді ресурси спрямовуються у напрямках, які є життєво необхідними к компаній.

Тобто IT-інфраструктура більшості компаній була створена чи оновлена у 2013 році, а це сім років тому. Зважаючи в середній термін амортизації обладнання — п’ять-сім років, можна стверджувати, що 2021 рік стане періодом "оновлення технопарку"   компаній України.  

Певний миг тримати позиції на ринку компаніям если вдаватися завдяки "латанням дір інфраструктури"   — закуповуванням невыгодный тільки нового обладнання, але й потриманого. Проте функціонувати получи такій технологічній базі довго приставки не- вдасться. Провести аналогію ситуації можна із користувачем девайсу у звичайному житті. В) такой степени ви можете користуватися iPhone 6 2014 року випуску, безграмотный здійснюючи на ньому оновлення. Він если дзвонити, відправляти смс, але більшість функцій та додатків стануть интересах вас недоступними, що обмежить ваші можливості.

Аналогічно і в бізнесі. Аби бути конкурентоспроможним необхідно вдосконалювати сервіс та розробляти нові послуги, а с целью цього важливо мати прогресивну IT-базу. Саме це і називається "відкладеним попитом".

Як тільки бізнес відчує, що він впевнено стоїть нате ногах і в нього достатньо ресурсів, цей тренд активізується, і питання оновлення обладнання стане одним із перших завдань власників українських компаній.

По сию пору материалы автора Если Вам заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter. Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут безвыгодный совпадать с позицией редакции

Напишите нам кібербезпека 5g WI-FI 6Е SD-WAN WEB-наступление


Категория: Телефония